מתן טעימות לתינוק-מדריך להורים

מדריך קצר למתן טעימות לתינוקתינוקך הקטנטן כבר גדל מעט והגיע לגיל 4 חודשים? את רוצה להתחיל לתת טעימות לתינוק המדהים שלך אך עדיין לא יודעת איך?

כאן אספתי עבורך מספר כללים בסיסיים למעבר קל ונעים למזונות מוצקים לתינוק.

המעבר למזונות חדשים עלול להיות מאתגר ולא פשוט לחלק מהתינוקות. תינוקך הקטן רגיל למציצה מהשד או מבקבוק, ולכן הוא עלול להיות מופתע ממזון חדש ולא מוכר. גם אם את נתקלת בתגובת יריקה או הקאה בימים הראשונים- אל תסיקי מסקנות שתינוקך לא אוהב את הטעם החדש. ייתכן והוא עדיין לא למד לבלוע, ולכן כדאי להתייחס לזה בהתאם. אין שום קשר לטעם או לריח של האוכל-כנראה תינוקך זקוק לתקופה של למידה .

מערכת עיכול שלו עדיין לא לגמרי בשלה בכדי לעכל את המאכלים החדשים ולכן רצוי לעשות את השינוי והמעבר בצורה עדינה והדרגתית. תעקבי אחרי היציאות של תינוקך, בעיקר צבעם ומרקמם. אם הקטנטן שלך נוטה לעצירות או שלשולים שווה לשנות את התפריט היומי שלו בהתאם.

איך לתת טעימות לתינוק: תמיד מומלץ להתחיל מכמות קטנה מאוד, רצוי בדרך של מציצה או טפטוף על הלשון של המזון החדש. אפשר להגיש טעימות של מוצקים לתינוק גם בכפית-לא יותר מכפית-שתיים ביום הראשון. אם אין תגובה חריגה ניתן לעלות בהדרגה במשך 3-4ימים עד 4 כפיות בלבד. רק אם רואים אחרי 3-4 ימים שהתינוק אוהב ומגיב טוב אפשר להוסיף מאכל נוסף בהדרגה. כל עוד זאת רק טעימה כדאי להוסיף אחרי זה הנקה או פורמולה.

מתי לתת טעימות לתינוקות: השעות המומלצות והמתאימות ביותר הן בין שעה 9 ל13.

כדאי לתת את הטעימות אחרי הנקה לפני שקטנטן מגיע לרעב גדול.

לא מומלץ לתת אוכל חדש לתינוק שאינו חש בטוב, משלשל, אינו רגוע או לאחר חיסון.

סוגי מזונות מוצקים מומלץ לתת לתינוק:

אני ממליצה להתחיל מירק אחד מבושל- תפוח אדמה, קישוא, גזר או בטטה. אחרי שתינוקך כבר מכיר את הטעם ניתן לתת במקום הגזר בטטה או דלעת. לעתים אמהות מתחילות מפירות ואז התינוק מתרגל מהר מאוד לטעם המתוק ולא מסכים לאכול ירקות…

אחרי שנתת מספר ימים כל ירק בנפרד-אפשר לתת 2-3 סוגי ירקות ביחד, לבשל את המרק ללא מלח וללא אבקת מרק עוף.

רק מגיל 6חודשים מומלץ לתת מנה אחת של מוצקים לתינוק. אפשר יהיה לחשב כמנה כמות של שליש או חצי כוס של מרק טחון או יותר.

אחרי שהתינוק מתרגל לירקות-אפשר להתחיל בהדרגה לתת גם פירות.

בשלבים הראשונים של מתן טעימות לתינוק רצוי להשתמש בכפית פלסטיק או סיליקון ולא בכפית רגילה, אך אפשר לתת טעימות ראשונות גם עם האצבע שלך.

תזכרי שהתהליך לוקח זמן, התינוק מתרגל לטעם ולמרקם שונה. לפעמים לוקח מספר ימים עד שהוא מבין איך לבלוע. לכן תשתדלי לא ללחוץ ולא להילחץ ולא להאיץ בו. ישנם תינוקות שבגיל 4 חודשים עדיין לא מוכנים לטעום או לאכול מזונות מוצקים -אני ממליצה להתחיל מחשיפה לכמות קטנה בצורה הדרגתית .

בהצלחה!

אם יש לך שאלה, תהייה, התלבטות-

אני כאן בשבילך!

כנסי לקבל מתכונים לתינוקות

שאלות ותשובות על תזונת תינוקות 

מאמרים על שינה של תינוקות 

שאלות על בכי אצל תינוקות

קורס יועצות שינה פורץ דרך בשיטת אלה גרשטיין

הקורס היחיד שיעניק לך ידע מקצועי מקיף לשיפור שינה, תזונה, והרגעת הילדים, ויאפשר לך לשלב אמהות עם קריירה משתלמת.

שתפו פוסט זה:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן